Jefferson i bashkohet Prishtinës

Magjistari brazilian është rikthyer në shtëpi.

Alan Jefferson, një nga më meritorët që Mabetex Prishtina u shpall kampion në Superligën e futsallit ka arritur marrëveshje me skuadrën për tu rikthyer tek kryeqytetasit në ndeshjen më të rëndësishme në histori të klubit.

Prishtina që ndeshjet në janar me Barcelonën e futbollit të sallave, ndër të tjerë do të ketë shpresat edhe tek braziliani i cili ka ditur t’i tregojë vlerat edhe gjatë sezonit të kaluar me këtë skuadër.

Përndryshe, skuadra kryeqytetase nuk po pushon, por po përgatitet intensivisht për duelin e madh që e pret muajin e ardhshëm.

Ngjarja paraprake

Tradhti, afera të ndryshme e deklarata tronditëse: Skandalet e paharrueshme të të famshmëve gjatë 2020

Ngjarja e ardhëshme

Një 13 vjeçar vdes dhe 79 të tjerë lëndohen nga fishekzjarrët në Itali

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian