Janë shqiptuar 390 gjoba për mos mbajtje të maskave

Gjatë 24 orëve të fundit (06/07.01.2021 ) në gjithë territorin e vendit janë regjistruar 521 shkelje për mos mbajtje të maskës për mbrojtje nga Cvoid-19.

Nga Ministria për Punë të Brendshme në vazhdimësi apelojnë deri tek të gjithë qytetarët që të respektojnë masat dhe protokollet e miratuara nga Qeveria e që kanë për qëllim mbrojtjen nga pandemia Covid-19.

Ngjarja paraprake

Subvencionim 50% peshkatarëve për rinovimin e pajisjeve për anijet e peshkimit

Ngjarja e ardhëshme

Simeone: Duhet të vijojmë të punojmë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian