Janë regjistruar 593 kundërvajtje për mosmbajtje të maskave

Shkup, 29 shtator 2020 (MIA) – Gjatë 24 orëve të kaluara në territorin e vendit lidhur me masën për mosmbajtjen e mbrojtjes personale në fytyrë janë regjistruar gjithsej 593 kundërvajtje, kumtoi MPB.

Ministria e Punëve të Brendshme apelon qytetarët t’i respektojnë masat dhe protokollet e miratuara nga Qeveria me qëllim të parandalimit të Kovid-19. sn/

Ngjarja paraprake

Kosovë, Nasim Haradinaj sot para Speciales

Ngjarja e ardhëshme

Aksidenti në rrugën Shtip-Radovish, 16 të lënduar janë pjesëtarë të armatës

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian