Janë arrestuar tetë dilerë të drogës në Kavadar

Mbrëmjen e djeshme policia ka kryer disa aksione në rajonin e Kavadarit. Zëdhënësi i Ministrisë së Punëve të Brendshme, Toni Angellovski sot tha se janë arrestuar gjithsej tetë persona për trafikim me lëndë narkotike.

“Është konfiskuar marijuhanë, hashish, kokain, dhe gjatë ditës së sotme të gjithë këto persona do të paraqiten para gjykatësit në procedurë paraprake, që të sanksionohen”, tha Angellovski nga Kavadarci.

Ngjarja paraprake

5 mësimdhënës e 16 nxënës të shkollës “Dardania” – të infektuar me Covid-19

Ngjarja e ardhëshme

Filipçe: Maska në ambient të hapur duhet të mbahen që të ulet numri i rasteve të reja dhe bartja e virusit

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian