Jamal Musiala shkruan historinë me golin në Champions League

Jamal Musiala është në qiellin e shtatë.

Talenti 17-vjeçar i Bayern Munich ka shënuar gol në Ligën e Kampionëve, të parin në karrierë.

Me golin kundër Lazios, ai ka thyer rekord, duke u bërë futbollisti anglez më i ri që shënon në Champions, në moshën 17-vjeçare e 363 ditë.

Ja detajet:

Ngjarja paraprake

Burri nga Turqia pozoi me gruan shtatzënë dhe më pas e shtyu nga shkëmbi – e bëri që të përfitonte nga sigurimi – publikohen momentet e fundit të viktimës

Ngjarja e ardhëshme

Zara Larsson publikon hitin e ri

të fundit nga