​Jada flet për bashkëshortin Will Smith që goditi shuplakë Chris Rock

Aktorja, 50-vjeçe, ka folur për luftërat e saj me alopecinë dhe shpresat e saj se burri i saj Will Smith, i cili u ndalua të merrte pjesë në Oscar për dekadën e ardhshme pasi goditi Chris Rock për një shaka.

Jada Pinkett Smith ka thënë se “shpresa e saj më e thellë” është që bashkëshorti i saj Will Smith dhe Chris Rock të kenë mundësinë të “pajtohen” pas sherrit të tyre në Oscar.

Gjatë episodit të fundit të emisionit të saj Red Table Talk, ajo foli sesi flokët e saj më të shkurtër janë rezultat i alopecisë, një gjendje mjekësore që shkakton rënien e flokëve.

Pinkett Smith tha në fillim të episodit: “Kjo është një bisedë me të vërtetë e rëndësishme në tryezën e kuqe për alopecinë. Duke marrë parasysh atë që kam kaluar me shëndetin tim dhe atë që ndodhi në Oscar, mijëra më kanë kontaktuar me historitë e tyre. Po e shfrytëzoj këtë moment për t’i dhënë familjes sonë të alopecisë një mundësi për të folur se si është të kesh këtë gjendje dhe për të informuar njerëzit se çfarë është në të vërtetë alopecia.”

Ajo shtoi se shpreson që Smith, 53 vjeç, të cilin e takoi në vitin 1994, mund të “bisedojë” përfundimisht me Rock.

“Tani për natën e Oskarit, shpresa ime më e thellë është që këta dy burra inteligjentë dhe të aftë të kenë një mundësi për t’u shëruar, për ta folur dhe për t’u pajtuar. Gjendja e botës sot, ne kemi nevojë për të dy. Dhe në fakt të gjithë kemi nevojë për njëri-tjetrin më shumë se kurrë. Deri atëherë, Will dhe unë po vazhdojmë të bëjmë atë që kemi bërë për 28 vitet e fundit, dhe kjo është të vazhdojmë të kuptojmë këtë gjë të quajtur jetë së bashku,” tha Pinkett Smith.

Smith u kritikua gjerësisht për goditjen me shuplakë Rock-ut pak para se të fitonte një Oscar për aktorin më të mirë për rolin e tij në filmin biografik King Richard.

Ai më vonë dha dorëheqjen nga Akademia dhe më vonë u ndalua të marrë pjesë në të gjitha ngjarjet e Akademisë për 10 vjet. Smithkërkoi falje për sjelljen e tij “të papranueshme dhe të pafalshme” në këtë ngjarje.

Megjithatë, Pinkett Smith tha në shfaqjen e saj se donte ta kthente incidentin e Oscars në një moment të mësimdhënies, ndërsa eksploronte sesi alopecia prek miliona njerëz dhe “turpin” që e rrethon atë.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Shqipëria fikson dy miqësore me Kosovën U-15 në qershor

Story i radhës

​Lufta Rusi-Ukrainë çon Afrikën në prag urie

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish