Ja skuadra më e mirë shqiptare në Europë

Kukësi është skuadra që ka më shumë pikë në renditjen e Europës për klube. UEFA ka publikuar listën e azhurnuar të klubeve në Kupat e Europës. Nga Shqipëria në vendin e parë është Kukësi që pozicionohet në vendin e 194- t.

Kanë 6 pikë dhe janë përpara Partizanit.

Në vendin e dytë Partizani me 4.25 dhe më pas Laçi, Skënderbeu. Vetëm në vendin e 338 Tirana që ka 2.75 pikë njëlloj si Teuta.

Kujtojmë që bardheblutë vetëm këtë vit arritën të marrin shumë pikë, sepse kishin shumë vite që nuk merrnin pjesë në Europë.

Edhe këtë sezon shpresohet që Tirana të kualifikohet dhe të kalojë ture në Kupat e Europës.

Ngjarja paraprake

Vrasja e Mond Çekiçit me breshëri: Gjendet arma e krimit në makinën e djegur në Sukth

Ngjarja e ardhëshme

Laporta dëshiron ta kthejë Barcelonën në majë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian