Ja si do të jetë parashikimi i motit për ditën e sotme

Territori shqiptar do të jetë i karakterizuar nga një mot i kthjellët dhe me vranësira kalimtare.

Në zonat malore, vranësirat do të jenë më të pranishme.

Sakaq temperaturat do të pësojnë rritje në orët e para të mëngjesit dhe mesditë, duke u luhatur në vlerat 3-22 gradë celcius.

Era do të fryjë lehtë të tokë dhe mesatarisht në det, me një shpejtësi prej 30 km/orë, teksa do të krijojë dallgëzim 3 ballë.

Ngjarja paraprake

Ngjarjet e datës 31 tetor

Ngjarja e ardhëshme

Sanksionohen 528 shoferë në Shkup

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian