Ja si do të jetë moti për sot dhe ditët e ardhshme

Duket se edhe java që vjen do të jetë me diell dhe me temperatura mesatarisht të larta për stinën ku jemi.

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak ka bërë parashikimin e motit për 5 ditët e ardhshme, duke nisur nga e hëna.

Më poshtë parashikimi i motit:

Kjo javë do të ndikohet nga kushte atmosferike të qëndrueshme.

Moti parashikohet kryesisht i kthjellët e vranësira kalimtare.

Era do të jetë nga kuadrati i Veriut me shpejtësi mesatare 1-6m/sek, e cila hera-herës përgjatë vijës bregdetare dhe zonave luginore fiton shpejtësi deri në 10m/sek.

Mëngjeset dhe mbrëmja do të jenë të ftohta, ndërsa orët me diell do të bëjnë që në mesditë temperaturat të pësojnë rritje.

Image
Ngjarja paraprake

Një sulm i dyshuar i IS-it lë 11 njerëz të vrarë pranë Bagdadit

Ngjarja e ardhëshme

Turqi, arrestohen 17 terroristë të dyshuar të DEASH-it

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian