Ja si do të jetë moti nesër

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se të dielën (nesër) parashihet të mbajë mot i vranët dhe me intervale të shkurta me diell.

Sipas IHMK vranësirat gjatë pjesës së dytë të ditës parashihen që vende-vende të sjellin riga shiu.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri -1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 7-8 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga perëndimi dhe jugperëndimi me shpejtësi 1-7m/s”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Këshillimi Kombëtar/ Rama: Mbi 276 mijë qytetarë e kanë kthyer të plotësuar pyetësorin

Story i radhës

Anulohet seriali i “Disney” ku do të aktronte Rita Ora

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish