Ja sa civilë në Ukrainë u evakuuan sot përmes korridoreve humanitare

Rreth 29,000 njerëz u larguan sot nga qytetet e rrethuara të Ukrainës përmes korridoreve humanitare, tha një këshilltar presidencial ukrainas.

Disa civilë u larguan nga qyteti port jugor i Mariupolit.

20,000 njerëz u larguan nga qyteti gjatë ditës së kaluar me 4,000 makina private.

Autoritetet lokale thonë se forcat ruse po pengojnë autobusët që të evakuojnë civilët nga qyteti, i cili po përballet me bombardime intensive ruse.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Raporti për ushtrinë/ Shqipëria nuk arrin pragun e NATO-s, siguria kombëtare rrezikohet nga krimi i organizuar, të korruptuarit dhe përhapja e armëve të shkatërrimit në masë

Story i radhës

Barcelona vendos t’i ndryshojë emrin stadiumit

Të fundit nga