Ja pse nuk duhet të hani akullin që krijohet pas borës

Ndërsa mund të jetë joshëse të hani akullin që krijohet pas borës kjo gjë mund të jetë edhe shumë e rrezikshme, për këtë arsye meteorologët kërkojnë që të mos e lëpini akullin që shkulni kur krijohet jashtë shtëpive tuaja.

“Ju lutem mos e bëni këtë”, ka thënë Katie Nickolaou nga KMEG.

Ajo shpjegoi:

“Kur formohen akullore, është nga uji që shkrihet nga çatia e shtëpisë suaj. A e dini çfarë tjetër ka mbi çati? Glasa të shpendëve madje shumë prej tyre. Ata ujë ngrihet dhe bëhet akull, e ju po hani glasa”.

Ngjarja paraprake

Të shtëna me armë zjarri në Durrës, ndërron jetë 32-vjeçari. Shoqërohen disa persona

Ngjarja e ardhëshme

Turqi, 5.860 të shëruar dhe 5.277 raste të reja me COVID-19

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian