Ja pse Johnny Depp fitoi gjyqin e tij për shpifje kundër Amber Heard

Një juri të mërkurën vendosi në favor të aktorit Johnny Depp në padinë e tij për shpifje kundër ish-bashkëshortes Amber Heard, duke justifikuar qëndrimin e tij se aktorja Heard kishte sajuar pretendimet se ajo ishte abuzuar nga aktori Depp para dhe gjatë martesës së tyre të shkurtër.

Juria gjithashtu ishte pjesërisht në favor të kundërpadisë së aktores Amber Heard, e cila tha se avokati i aktorit Johnny Depp kishte shpifur kur i quajti akuzat e saj për abuzim një mashtrim.

 

 

Image

Sipas ekspertëve ligjorë, Johnny Depp fitoi padinë e tij për shpifje kundër ish-bashkëshortes Amber Heard, sepse juria nuk e gjobiti Heardin për të qenë i besueshëm.

 

Anëtarët e jurisë vendosën që aktori Johny Depp duhet të marrë 10.35 milionë dollarë dëmshpërblim, ndërsa aktorja Amber Heard 2 milionë dollarë.

Këto vendime i japin fund një gjyqi televiziv që aktori Johnny Depp kishte shpresuar se do ta ndihmonin në përmirësimin e reputacionit të tij, megjithëse gjyqi u kthye në një spektakël të një martese të mbrapshtë.

Image

Ish-gjyqtari i Kalifornisë, Halim Dhanidina, tha se juria ka të ngjarë të mendonte se Heard ishte “joautentik, që vepronte tepër ose nuk meritonte ndjeshmëri”.

Gjatë gjithë gjyqit, adhuruesit e këtyre aktorëve, kryesisht ata të Johnny Depp-it prisnin në radhë gjatë natës për të siguruar ulëset më të mira në sallën e gjyqit. Spektatorët që nuk arrinin të hynin brenda sallës së gjyqit mblidheshin në rrugë për të brohoritur aktorët e tyre të preferuar, sa herë që ata shfaqeshin jashtë ndërtesës së gjykatës.

Image

Ekipi ligjor i Depp duke festuar verdiktin e jurisë në Gjykatën e Qarkut Fairfax më 1 qershor 2022.

 

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Biden do të takohet të enjten me Stoltenberg në Shtëpinë e Bardhë

Story i radhës

Të paktën 4 të vrarë në një incident me armë në Oklahoma

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish