Ja lista e Kosovës kundër Suedisë dhe Spanjës

Challandes publikon listën e futbollistëve për ndeshjet e marsit 

Përzgjedhësi i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes e ka publikuar listën e futbollistëve të ftuar për tri ndeshjet e këtij muaji; miqësoren kundër Lituanisë, më 24 mars dhe dy duelet kualifikuese për Botërorin “Katari 2022” kundër Suedisë, më 28 mars dhe kundër Spanjës, më 31 mars.

I ftuar për këtë grumbullim ka qenë edhe sulmuesi i skuadrës Hammarby IF, Astrit Selmani, por për shkak se ka rezultuar pozitiv në Covid-19 nuk ka mundësi t’i bashkohet Kombëtares.

Si zakonisht, Dardanët do të akomodohen në hotel “Emerald”, derisa stërvitjen e parë do ta zhvillojnë të hënën në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, në orën 19:00.

Ngjarja paraprake

Kovid 19 RMV/ 24 të vdekur 1298 raste të reja.Shërohen 339 pacientë

Ngjarja e ardhëshme

Pretendohet se Rusia do të kërkojë gaz dhe naftë në Mesdheun Lindor

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian