Ja kur luhet Barcelona – Reali

La Liga e ka konfirmuar datën dhe kohën e fillimit të derbit të madh botëror ndërmjet Barcelonës dhe Real Madridit, të njohur si ‘el Clasico’, për sezonin 2020/2021.

Takimi shumëpritur, i pari i këtij sezoni, mes gjigantëve të futbollit do të zhvillohet në Camp Nou.

Data e zhvillimit të këtij derbi është 24 tetor (e shtunë), ndërsa sfida do të fillojë në orën 16:00.

Ndeshje që pritet me padurim nga dashamirët e futbollit.

Ngjarja paraprake

Rritja alarmante e infektimeve, Çekia mbyll shkollat, baret e restorantet

Ngjarja e ardhëshme

Ndeshja e Ligës së Kombeve luhet përpara 21 mijë tifozëve

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian