Ja kandidatët për kryetar të degës së BDI-së në Vrapçisht

Komisioni zgjedhor për zgjedhje në disa degë pranë Bashkimit Demokratik për Integrim, informon se tashmë ka përfunduar procesi i vërtetimit të kandidaturave për kryetar dege në disa degë të BDI-së edhe atë në Bërvenicë, Bogovinë, Çashkë, Dollnen, Gostivar, Studeniçan, Tearcë, Tetovë, Vrapçisht dhe Zhelinë.

Me këtë rast, Komisioni zgjedhor partiak pranë BDI-së në bazë të nenit 44 të Rregullores për kriteret, mënyrën dhe procedurën e kandidimit dhe përzgjedhjen e organeve të BDI-së ka sjellë vendim për të vërtetuar të gjitha kandidaturat të cilët kanë plotësuar kushtet për të vazhduar më tej garën.

Në degën e Vrapçishtit janë vërtetuar kandidaturat e:

Fikret Zenuni
Nebi Rexhepi

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Kovaçevski pret liderët e rajonit në Ohër: Me “Ballkanin e Hapur” hapim perspektiva të reja për vendet tona

Story i radhës

Marka luksoze e Volvo prezanton SUV-in e parë plotësisht elektrik

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish