Ja emrat e drejtorëve shqiptarë në Klinikën e Shkupit

Kjo është java kur do të emërohen drejtorët e rinj nëpër institucione të ndryshme të vendit që i përkasin eshalonit të tretë.

Me këtë rast si gjithnjë TetovaSot sjellë emrat e disa drejtuesve të rinj shqiptarë, kësaj radhe në Klinikën e Shkupit. Arian Daci do të drejtojë Klinikën e Stomatologjisë , ndërsa Bashkim Osmani do jetë drejtor i Klinikës së Reumës.

Një emër tjetër që do drejtojë një institucion të rëndësishëm nga radhët e Bashkimit Demokratik për Integrim është Suad Zejneli që do udhëheq me Klinikën TBC dhe Dalip Jahja në Klinikën Ortopedike

Ngjarja paraprake

Hoti e Dumoshi e inaugurojnë Palestrën Sportive në Deçan

Ngjarja e ardhëshme

Shkencëtarët zbulojnë se sa orë duhet të flini, në bazë të moshës tuaj

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian