Ja çfarë ka thënë Putini gjatë bisedës me presidentin finlandez

Nga telefonata mes presidentit rus dhe atij finlandez kanë dhënë versionin e tyre mediat ruse.

Sipas tyre, Putin i tha Sauli Niinistö-s se aktualisht nuk ka kërcënime për sigurinë e Finlandës dhe se braktisja e statusit neutral të Finlandës do të ishte një gabim, raportomn BBC, përcjell Bota sot.

Ndryshimi do të dëmtonte marrëdhëniet midis dy vendeve “të cilat për shumë vite janë ndërtuar në frymën e fqinjësisë së mirë dhe bashkëpunimit të partneritetit dhe kanë qenë të dobishme reciproke”.

Moska e përshkroi bisedën si “një shkëmbim të sinqertë pikëpamjesh”.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Në festën e titullit kampion, “Shvercerave” iu vijnë “Tirona fanatics”

Story i radhës

Asnjë vdekje dhe 11 raste me Covid-19 në Kosovë

Të fundit nga