Izraeli mposhtë pandeminë, maskat nuk janë të detyrueshme më

Shteti i Izraelit ka arritur që të mposhtë pandeminë COVID-19, pas vaksinimit të tërë popullsisë kundër koronavirusit, raporton Gazeta Sinjali.

Kështu, nga sot ky shtet ka marrë vendim që maskat të mos jenë të obligueshme më dhe që të rihapë të gjitha shkollat në vend.

“Maskat nuk kërkohen më jashtë. Të gjitha shkollat, në të gjithë Izraelin, u hapën përsëri. Hidhni disa Shakshuka për mëngjes dhe ne do të thoshim se java jonë në Izrael ka filluar shumë mirë”, thuhet në njoftimin e Ministrisë së Punëve të Jashtme të Izraelit./Gazeta Sinjali/

Ngjarja paraprake

Vllaznia mobilizon forcat

Ngjarja e ardhëshme

Nëse e lani me ujë të ftohtë, po bëni gabim me fytyrën tuaj

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian