Ivanovska: Njerëzit duan rezultate, duan drejtësi

Kryetarja e Komisionit Shtetëror për Parandalimin e Korrupsionit, Biljana Ivanovska, sonte në emisionin debativ në TV Shenja, tha se njerëzit duan drejtësi.

Ivanovska më tej shtoi se Komisioni me të cilin udhëheq ajo mundohet që të arrijë rezultate, megjithatë siç thotë ajo nuk varet gjithçka nga ky komision.

 

“Populli dëshiron të sheh rezultate. Populli edhe nga Komisioni Shtetëror për Parandalimin e Korrupsionit e dëshiron këtë. Edhe pse një pjesë e madhe e opinionit nuk e din se puna e Komisionit është deri në një pikë. Për shembull kur lëvizi në qytet, njerëzit më thonë ju të antikorrupsionit jeni të mirë, megjithatë asnjë rast nuk e keni zgjidhur. Por çfarë të zgjedhim ne. Njerëzit janë konfuz, duan rezultate, dua drejtësi. Duan të shohin që ai i cili ka kryer vepër penale të japin llogari”, u shpreh më tej Ivanovksa. /SHENJA/

Story i mëparshëm

SHBA: Armët për Ukrainën janë vetëm për mbrojtje

Story i radhës

Shtëpia e Bardhë: Presidenti Biden i parashtroi implikimet dhe pasojat homologut kinez nëse ndihmon Rusinë

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish