Italia planifikon vaksinimin e 15 milion personave deri në prill 2021

Italia synon të vaksinojë 10 deri në 15 milion njerëz kundër COVID-19 deri në muajin prill, tha këtë të mërkurë kryeministri Giuseppe Conte, duke shtuar se ai pret që vaksina të ketë ndikim në përhapjen e pandemisë në fund të pranverës.

“Ne do të shohim një efekt të rëndësishëm me 10 deri në 15 milion njerëz të vaksinuar, jo para prillit”, u tha Conte gazetarëve në konferencën për shtyp të fundit për këtë vitit.

Operatorët shëndetësorë dhe të moshuarit do të marrin vaksinat e para të koronavirusit në Itali.

Ata do të ndiqen nga qytetarët me sëmundje kronike.

Ngjarja paraprake

Newcastle – Liverpool, analizë dhe formacionet e mundshme

Ngjarja e ardhëshme

Dy familje të tjera në Zall-Herr marrin shtëpitë e reja/ Veliaj: Jemi përballur çdo vit me fatkeqësi, por gjithmonë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian