Italia mëson emrin e kundërshtarit të ardhshëm në Euro 2020

Italia ka mësuar kundërshtarin e fazës së ardhshme në Euro 2020.

Azzurrët që kanë shënuar fitore në të trija ndeshjet e Grupit A duke mos pësuar asnjë gol.

Skuadra e selektorit Roberto Mancini tashmë e ka të qartë emrin e kundërshtarit të ardhshëm.

Italia do të ballafaqohet me Austrinë, e cila përfundoi e dyta në Grupin C.

Ndeshja do të zhvillohet të shtunën në Wembley nga ora 21:00. 

Ngjarja paraprake

Breshër i madh në Podujevë, Bulliqi: Do ta bëjmë kompenzimin për bujqët dhe familjet e prekura

Ngjarja e ardhëshme

E diela ditë jo pune në Maqedoni, punëdhënësit janë kundër

të fundit nga

Tirana barazon

Tirana dhe Egnatia u ndanë në barazim 2-2 në miqësoren e zhvilluar

AlbanianEnglishMacedonian