Itali: Rritet numri ditor i të infektuarve e të vdekurve nga Covid-19

Italia ka raportuar 28 vdekje të reja lidhur me koronavirusin në 24-orëshin e fundit, sipas raportit të përditshëm të Ministrisë së Shëndetësisë së vendit.

Sipas autoriteteve shëndetësore italiane, në vend janë paraqitur edhe 2,677 raste të reja me virusin korona përgjatë periudhës 24-orëshe. Shteti italian arriti të kryejë 99,742 teste për një ditë, për diagnostikimin e sëmundjes.

Numrat akumulativ të të infektuarve në Gadishull, që prej fillimit të pandemisë e deri më tani, kanë arritur në 330,263, teksa gjithsej 36,030 persona kanë vdekur si pasojë e virusit.

Në anën tjetër, 1418 persona e kanë kaluar sëmundjen që nga dje. 

Ngjarja paraprake

Dimitrov: Maqedonia e Veriut ka bërë progres dhe mundemi dhe duhet të jemi të kënaqur nga vlerësimi i përgjithshëm i KE-së

Ngjarja e ardhëshme

Turqia raporton 1.511 raste të reja dhe 1.229 të shëruar nga COVID-19

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian