Istogu shënon fitore të madhe

 Istogu ka mundur New Basket me shifrat 91:108 (15:21, 28:26, 20:20, 28:41), në kuadër të javës së 13-të në Ligën e Parë

Istogasit kanë 11 fitore dhe 2 humbje, kurse prizrenasit 7 fitore dhe 6 humbje.

Pas javës së 13-të Istogu merr përkohësisht kreun e tabelës me 24 pikë dhe ka një pikë e një ndeshje më shumë se RC Cola Drita dhe New Basket është i pesti me 20 sosh.  

Istogu ka arritur fitore shumë të rëndësishme, me synime që të ngjitet në elitën e basketbollit të Kosovës.

Ngjarja paraprake

​Juventusi e konfirmon se ylli i skuadrës ka rezultuar pozitiv me Covid-19

Ngjarja e ardhëshme

Mustafa: Policia serbe po na shikon me llupë nëpër tubime

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian