Istogu me fanella të reja, Esma dhe Keta…

Nënkampionet e Kosovës në hendboll,Istogu, duket se fanellat e reja po i sjellin edhe fat. Fanellat bardh e zi iu sjellin edhe fat dhe edhe u kualifikuan në rrethin e  tretë.

Dorën në zemër Istogu ka qenë më i mirë në dy takimet me Vushtrrinë, të parën e fituan me 26:21 në Vushtrri dhe të dytën me 31:24 në palestrën e re në Istog. Në foto janë dy hendbollistet e shkëlqyera, boshnjakja Esma Muratoviq dhe gjeorgjiania Keta Venetsky.

Istogu tani për rivale e ka Victoria Berestie nga Bjellorusia, që pritet të luhet me 14-15 nëntor.

Istogu ka lojtare cilësore, si Esma Muratoviq, Tina Hetemi, Albina Rugova, Keta Venetsky, Tina Millatoviq, Blerta Ahmetxhekaj, Alberina Halitaj etj.

Ngjarja paraprake

Fjolla Morina publikon foto me partnerin: Dashuria nuk është e lehtë

Ngjarja e ardhëshme

Ndryshohen Përcaktimet e Proteinave për Tregtimin e Qumështit Pluhur

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian