Istogu kërkon më të mirën kundër bjelloruseve 

Klubi i hendbollit Istogu, liderja e Kosovës, sot në orën 18.30 do të ndeshet me Victorie Berestie nga Bjellorusia.

Hendbollistet e Istogut janë të përgatitur në çdo aspekt dhe premtojnë maksimumin ndaj ekipit bjellorus.

Hendbollistja Suzana Ujkiq, së bashku me Esma Muratoviqin, Albina Rugovën, Tina Hetemi, Natalia Millatoviq, Pranvera Ferataj, Blerta Ahmetxhekaj, Yllka Shatri, Alberina Halitaj etj. do të luftojnë deri në pikën e fundit për rezultat të favorshëm në sfidën e parë të rrethit të tretë të Kupës së Evropës. 

Bjelloruset janë ekip shumë e mirë, të cilat janë në vend të dytë në kampionatin e tyre, me 8 fitore e 1 humbje.

Kryetrajneri i Istogut do të paraqitet me përbërjen më të mirë dhe me synim që të dalin me rezultat të favorshëm.

Ngjarja paraprake

Rusia zgjat sanksionet ndaj vendeve perëndimore

Ngjarja e ardhëshme

Angellov: Mbaroi koha kur thyeja tjegulla me kokë, tani udhëheq me Shtabin Kryesor për Menaxhim me Kriza

të fundit nga

Rikthehet Coutinho

Philippe Coutinho është rikthyer këtë të hënë në stërvitje te Bracelona. Sulmuesi

AlbanianEnglishMacedonian