Ismet Munishi emërohet kryetrajner i FC Prishtinës

Prishtina e gjen shpejt pasardhësin e boshnjakut Abdullah Ibrakoviç! 

Ismet Munishi emërohet kryetrajner i FC Prishtinës. 

Munishi pas largimit nga SC Gjilani tani do të udhëheq klubit më të trofeshëm në Kosovë,

Munishi deri me tash ka drejtuar disa skuadra dhe me Llamkos Kosovën e Vushtrrisë doli kampion i Kosovës në edicionin 2013-2014.

Munishi përveç Llamkos Kosovës, ka drejtuar edhe disa skuadra deri me tash si Dritën, Ballkanin, Gjilanin, tani merr drejtimin e Prishtinës.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Georgiev: Ali Ahmeti është i shkathët në politikë, nëse ai vendos të ketë zgjedhje do të ketë

Story i radhës

Lituanezët i mblodhën 6 milionë euro për t’i blerë dron Ukrainës, kompania turke ua jep falas

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish