Ismet Munishi, Bejtush Bejta, Enver Prapashtica dhe Flamurtari i frikshëm në vitet e 90-ta

Flamurtari nga Prishtina padyshim se ka qenë ndër skuadrat më të forta në vitet e 90-ta dhe në vitin 1993 fitoi edhe Kupën e Kosovës!

Në atë periudhë ka qenë prej skuadrave më të shikuara në grupin e rajonit të Prishtinës në kuadër të Kampionatit të Kosovës dhe nga viti 1996 në Ligën Unike të Kosovës (bashkohen grupi i Prishtinës, Mitrovicës, Ferizajt dhe Gjakovës). 

Flamurtari në radhët e veta kishte shumë lojtarë me emra, si Ismet Munishi, Bejtush Bejta, Ali Osmani, Agim Hasani, portieri Bekim Mulliqi, Ilir Shuleta, Enver Prapashtica, Përparim Buzaku, Emin Bajrami, Habi Krasniqi, Adnan Krasniqi etj. Ky ishte një

Flamurtari i frikshëm për çdo rival në periudhën 1993-1994. 

Në këmbë nga e majta Ali Osmani, Bekim Mulliqi, Agim Hasani, Ilir Shuleta, Habib Krasniqi, Adnan Krasniqi, Fazli Hajdari (trajner). 

Ulur nga e majta Përparim Buzaku, Emin Bajrami, Bejtush Bejta, Enver Prapashtica dhe Ismet Munishi.

Ngjarja paraprake

ASH- AAA: Ndalimi i protestës, tipari i parë i diktaturës

Ngjarja e ardhëshme

Vazhdon mbështetja nga Turqia për bujqësinë e vendit

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian