Ismet Krasniqi rrëzon Besim Hasanin, kryetar i ri i Komitetit Olimpik të Kosovës  

Ismet Krasnqii është kryetar i ri i Komitetit Olimpik të Kosovës! Kuvendi zgjedhor u mbajt në  hotelin “Emerald” në Prishtinë.

Ai zgjidhet kryetar i ri me mandat katërvjeçar dhe synon që të punojë sa më shumë për sportin. Ismet Krasniqi fiton 53 vota, Besim Hasani 41 dhe Linda Shala 11. Besim Hasani rrëzohet pas 25 viteve në krye të KOK-ut,.

Një kuvend që u përshkrua me polemika dhe kundërshtime.

 Madje edhe legjenda e boksit, Aziz Salihu, që ishte i ftuar si mysafirë, e lëshoi kuvendin, për shkak se nuk është përshëndetur nga Besim Hasani dhe ministri i sportit Hajrullah Çeku.

Ngjarja paraprake

Rama: Deri në qershor vaksinohen 0.5 mln shqiptarë, do sjellim 10 mln turistë në vend

Ngjarja e ardhëshme

​Ismet Krasniqi zgjidhet kryetar i Komitetit Olimpik të Kosovës

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian