Ismajli: Është nder i madh të stërvitesh nga një kampion si Thiago Motta

Thiago Motta mori këtë verë drejtimin e Spezias, duke regjistruar fillimin e një aventure të re si trajner. Ai ka nën urdhra edhe Ardian Ismajlin, mbrojtësin e kombëtares sonë.

Ismajli ka folur për ish-mesfushorin dhe ka vetëm fjalë të mira për trajnerin e ri.

 “Është nder i madh të stërvitesh nga një kampion si Thiago Motta, si fëmijë gjithmonë i shikoja ndeshjet e tij në televizor me fanellën e Interit dhe PSG-së.

Ne do të mësojmë shumë nga përvoja e tij e madhe si futbollist. Deri më tani të gjithë po bëjnë një punë e shkëlqyer dhe ne po e kuptojmë mënyrën e tij të të luajturit, por ende duhet të përmirësohemi shumë”, tha Ismajli.

WWW.GAZETA.MK

Ngjarja paraprake

Ngjarjet e datës 22 korrik

Ngjarja e ardhëshme

Pamje nga dasma madhështore e këngëtares shqiptare

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian