Islamofobët e vërtetë

Unë s‘jam homoseksual (këta duan t’i zhdukin islamistët – bashkë me gratë dhe vajzat që hapin fytyrën); as anti-mysliman nuk jam (nuk ma gjen asnjë shkronjë në kėtë botë kundër besimit, kuranit apo diçkaje në këtë drejtim); jam armik i politizimit të feve për çështje ekspansioni apo sundimi; i luftoj këta deri nė frymën e fundit, izmat e terrorizmat dhe gjithë ata që i sjellin në kultursferën time.

Pra shikuar nga konteksti përmbajtësor edhe pa qenë mysliman nuk kam nevoj t’i frikohem xhehnemit, ferrit apo Hadesit – s’bëj krime e as mashtroj njerëz per subvencione; si raketė e gjallë verbale kundër wahabo-salafo-frkizmave dėshmojë se nuk i kam frikë.

Ata që bëjnë diçka kundër ideologjisë dhe fesë (të radikalëve) dhe veprojnë pro tyre për te fituar kredi që mos i vrasin po morën pushtetin le të mos na shesin poza me internacionalizma.

Kush janë pra islamofobėt?

Ngjarja paraprake

Sezoni turistik/ Gurma: Pritshmëritë si në vitin 2019, ja porositë për operatorët turistikë

Ngjarja e ardhëshme

Vushtrria shkakton senzacion, kampion i ri i Kosovës

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian