Ishulli në Greqi përfshihet nga flakët

Mbrëmjen e sotme, ishulli i Kretës në Greqi është përfshirë nga flakët që shpërthyen në pjesën lindore.

Përpjekjet e zjarrfikësve për të kontrolluar flakët afër fshatit Prina janë vështirësuar pasi erërat e forta nuk po i ndihmojnë.

Fshati Prina, shtrihet në kufirin midis komunave të Lerapetra dhe Agios Nikolaos.

Shërbimi zjarrfikës u ka bërë thirrje të gjitha njësive përkatëse, si dhe qeverisë lokale, për të ndihmuar ndërkohë që po kërcënohen shtëpitë e banuara.

WWW.GAZETA.MK

Ngjarja paraprake

Bien dhjetëra uebsajte shumë popullore në mbarë botën

Ngjarja e ardhëshme

BE-ja me fonde për ndaljen e refugjatëve afganë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian