Ish-mbrojtësi i Skënderbeut, i pakalueshëm kundër Rijekës

Skuadra e Varazhdinit, ku aktivizohet ish-mbrojtësi i Skënderbeut, Jorgo Pëllumbi mori sot një fitore të rëndësishme në kampionatin kroat kundër Rijekës me rezultatin 2:1.

Mbrojtësi 20-vjeçar ishte i pakalueshëm ndaj lojtarët kundërshtarë duke i dhënë siguri skuadrës në prapavijë.

Pëllumbi dhe Agon Elezi u transferuan gjatë shtatorit të vitit të kaluar nga Skënderbeu te Varazhdini.

Pavarësisht fillimit të vështirë, qendërmbrojtësi korçar arriti të përshtatet me ekipin duke zhvilluar deri tani 10 ndeshje!

Ngjarja paraprake

Argjentina Ramosaj duke punuar për projektin e ri në studio muzikore

Ngjarja e ardhëshme

Ponte Prizreni lider i ri, e la pa fjalë Pejën

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian