Ish mbrojtësi i njohur: Donnarumma është portieri më i mirë në botë

Legjenda e Milanit, Alessandro Costacurta thotë se Gigio Donnarumma është portieri më i mirë në botë.

Ai gjithashtu komentoi edhe zënkën mes Lukakut dhe Ibrahimovicit në ndeshjen e Kupës së Italisë.

“Unë bëja gjëra më të këqija se ajo çka ndodhi mes Ibras dhe Lukakut”, tha Costacurta për Sky Sport.

“Mauro Tassotti më kishte mësuar se si të bezdisja kundërshtarët, ktheje njërin, kontrollo emrin në shpinë dhe pyete se kush ishte ai.”

Ish-mbrojtësi i Milanit ishte i impresionuar nga Gigio Donnarumma në fitoren 2-1 të Rossonerëve ndaj Bolgonas dje dhe tha se 20 vjeçari është portieri më i mirë në botë.

“Absolutisht po”, tha Costacurta kur u pyet nëse Gigio është portieri më i mirë në botë.

“Ai është atje lart me Neuer”, përfundoi ai.

Ngjarja paraprake

Enca kujton momentin kur puthi në buzë fansen që i kishte mbushur 18 vjet

Ngjarja e ardhëshme

Detaje të reja për pronarin që u gjend i pajetë në një magazinë në autostradën Tiranë-Durrës

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian