Ish-kryetari i Melitopolit tregon detaje të kidnapimit

Ish-kryebashkiaku i Melitopolit, që u lirua të enjten, ka folur për rrëmbimin e tij nga forcat ruse.

Ivan Federov udhëhoqi qytetin juglindor, derisa forcat ruse e pushtuan.

Ai u lirua pasi Ukraina tha se kishte rënë dakord të shkëmbente nëntë ushtarë rusë të kapur për ta liruar Fderovin.

Federov tha për BBC-në se trupat ruse e morën atë nga zyra e tij dhe se ai nuk kishte asnjë lidhje me botën e jashtme derisa ishte në paraburgim.

Ai tha se ishte mbajtur në një dhomë të vogël me ushtarë të armatosur, por nuk ishte keqtrajtuar fizikisht.

Forcat okupuese në Melitopol, e kanë zëvendësuar Federovin me kryebashkiakun e tyre.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

“Ama sot ti…”/ Donald Veshaj bën sërish lëmsh rrjetin me postimin e tij të fundit, me kë prej ish të dashurave e ka aktori i humorit?

Story i radhës

Shqipëria, nëpërmjet Kryeministrit Edi Rama, në dy binar me politikën e saj karshi antarësimit të Kosovës në BE

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish