Ish-kandidati për kreun e BKH, Idajet Faskaj del para KJV-së ditën e sotme

Komisioni i Jashtëm i Vlerësimit (KJV) ditën e sotme do të zhvillojë një seancë dëgjimore për Idajet Faskajn, me funksion Drejtor i Drejtorisë së Mbrojtjes së Dëshmitarëve.

Faskaj ka qenë një prej katër emrave atë cilët kandiduan për kryetar të BKH-së, ku në krye u vendos Aida Hajnaj. Pasi rezultoi i pastër sipas raportit të Autoritetit për Informim mbi Dokumentet e ish-Sigurimit të Shtetit, ai kaloi edhe makinën e së vërtetës.

Njoftimi:

Përshëndetje, Sot në ora 10:30, Komisioni i Jashtëm i Vlerësimit (KJV) zhvillon seance dëgjimore për subjektin e vlerësimit kalimtar, z. Idajet Faskaj, me funksion Drejtor i Drejtorisë së Mbrojtjes së Deshmitarëve. Ju ftojmë ta ndiqni

Ngjarja paraprake

Trump: 85 përqind e atyre që mbajnë maska, infektohen nga virusi

Ngjarja e ardhëshme

Kryetari Haliti dhe Drejtori Rama pritën në takim përfaqësues të bizneseve vitias

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian