Ish-futbollisti i njohur në koma pas operacionit

Ish-futbollisti i njohur i Barcelonës në koma pas operacionit!

Trajneri dhe ish-futbollisti spanjoll, Eusebio Sakristan ndodhet në koma pasi ra nga shkallët në baneën e tij. Mediat e huaja raportojnë se 56-vjeçari ndodhet në gjendje kritike për jetën pas përplasjes së frikshmë që pësoi.

Edhe pse dje Spitali i Valadolit raportoi se gjendja e tij paraqitej e balancuar pas operacionit, sot Sakristan pësoi një ndryshim ekstrem të shëndetit të tij dhe tani e gjithë Spanja lutet që ai të shpëtojë.

Sakristian ishte pjesë e skuadrës së Barcelonës në fillim të viteve ’90-të që dominoi Spanjën dhe fitoi Ligën e Kampioneve në 1992.

Ai shërbeu dhe si asisteni i Frenk Rajkardit te Barcelona, ndërsa si trajner ka stërvitur Real Sociedadin, Valëadolidin dhe Gironan.

Ngjarja paraprake

Këngëtaret shqiptare që u puthen në buzë

Ngjarja e ardhëshme

Kazakistani shfuqizon dënimin me vdekje

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian