Iran/ 232 të vdekur nga COVID-19 gjatë 24 orëve

232 persona kanë humbur jetën si pasojë e Covid-19 në 24 orët e fundit në Iran.

Gjithashtu, janë regjistruar 9.594 vetëm në një ditë.

Zëdhënësja e Ministrisë së Shëndetësisë, Sima Sadat Lari, tha se bilanci i të infektuarve deri më tani ka arritur në 1.092.617, ndërsa numri i të vdekurve ka shkuar në 51.728.

Lari theksoi se deri më tani janë shëruar 787.853 persona, ndërkohë që 5.760 pacientë janë në gjendje kritike.

Deri më tani, vendi ka kryer 6.611.783 teste.

Koronavirusi në Iran për herë të parë u shfaq në qytetin Qom më 19 shkurt.

Ngjarja paraprake

Castrovilli tremb Fiorentinën

Ngjarja e ardhëshme

Bashkimi me Patozin, Murrizin dhe Topin? Topalli: Do dimë që të gjejmë kompromisin për t’u bashkuar

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian