Investim 5 milionësh në rrjetin elektrik në Skenderaj

Kryetari i komunës Fadil Nura ka pritur sot në takim kryeshefin ekzekutiv të KEDS-it Alpin Dogan dhe bashkëpunëtorët e tij në Kosovë.

Qëllimi i takimit ishte vazhdimi i bashkëpunimit i filluar vite më parë, me qëllimin që qytetarët të kenë shërbime cilësore të furnizimit me energji elektrike dhe mirëmbajtje sa më të mirë të rrjetit.

Kryetari Nura dhe Dogan u dakorduan që ta vazhdojnë bashkëpunimin duke trajtuar me prioritet lagjet dhe fshatrat në të cilat ka nevojë të investohen në rrjet siç është fshati Lubavec si dhe lagjet e fshatra të tjera të cilat janë të planifikuara për investime nga KEDS.

Përfaqësuesit e KEDS-it bënë të ditur që në Skenderaj do të investohen 5 milion Euro në rrjetin elektrik për të përmirësuar dhe modernizuar atë.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Moti i keq bllokon punën e ambasadave shqiptare, Ministria e Jashtme: Ja ku të kontaktoni për emergjenca

Story i radhës

Maqedonia e Veriut e gatshme t’i përfshijë bullgarët në Kushtetutë

Të fundit nga