Interi konsideron rikthimin e Ederit

Interi është duke konsideruar ta rikthejë në skuadër sulmuesin, Eder.

34-vjeçari kaloi dy sezone e gjysmë huazim me “Neurazzurët” mes viteve 2016 dhe 2018 duke shënuar 14 gola në 86 paraqitje.

Ai iu bashkua Jiangsu Sunin në janarin e vitit 2018 dhe ka fituar Superligën kineze këtë edicion.

Si Interi ashtu edhe Juangsu janë të drejtuar nga Suning dhe kjo do lejonte rikthimin e Ederit si agjent i lirë.

Sipas Sky Sports, momentalisht në ‘radarin’ e Interit janë disa sulmues, por Eder shihet si më bindësi.

Thuhet se pos tij, gjiganti italian ka interesim edhe për Graziano Pellen.

Ngjarja paraprake

14 foshnje erdhën në jetë gjatë ditëve festive në Pejë

Ngjarja e ardhëshme

Masa të reja për qytetarët e Kosovës që udhëtojnë në Kanada

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian