Interi kërkon fitoren e tetë radhazi në Serie A në ndeshje ndaj Crotones, formacionet zyrtare

Interi dhe Crotone kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në Serie A.

Nerazzurrët janë nikoqir të Crotones në takimin e vlefshëm për javën e 15-të, takim që hap vitin e ri në Serie A dhe zhvillohet në Giuseppe Meazza nga ora 12:30.

Ekipi i Antonio Contes vjen në këtë ndeshje me formë të lartë me shtatë fitore radhazi në kampionat dhe synon të tetën për ta rrëmbyer pozitën e parë nga Milani.

Në anën tjetër, mysafirët gjenden në fundin e tabelës dhe vetëm në ndeshjet e fundit kanë shijuar fitore, kështu që do të ishin shumë të lumtur nëse marrin një pikë.

Trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur të startojnë me formacionet më të mira të mundshme.

Inter: Handanovic; Skriniar, De Vrij, Bastoni; Hakimi, Barella, Brozovic, Vidal, Young; Lautaro, Lukaku;

Crotone: Cordaz; Magallan, Golemic, Luperto; P. Pereira, Eduardo, Petriccione, Molina, Reca; Messias, Riviere

Ngjarja paraprake

Muhaxheri fajëson politikën dhe pret qeverinë e ardhshme për “Borean”

Ngjarja e ardhëshme

Plani 'Qyteti 30', në rrugët e Schaerbeek shpejtësia maksimale e lejuar është 30km/orë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian