Instagram më në fund lejon postimin nga shfletuesit në kompjuter

U deshën vite që rrjeti social Instagram tu mundësonte përdoruesve të postojnë nga desktopi. Platforma do të dërgojë disa përditësime ku nga 21 Tetori përdoruesit në mbarë botën mund të postojnë foto dhe video nën 1 minutë nga shfletuesi i kompjuterit të tyre.

Jo vetëm që është e dobishme për përdoruesit të cilët nuk përdorin në moment telefonin por edhe bizneset dhe entuziastët të cilët duan të shfrytëzojnë kamerat e tyre profesionale.

Përditësime për përdoruesit mobilë po vinë gjithashtu. Nga dita e sotme përdoruesit mund të krijojnë postime dhe reels në formë bashkëpunimi me përdorues të tjerë.

Mjafton të ftoni dikë tjetër për ti përfshirë në postim. Ndjekësit e të dy përdoruesve do të shohin postimin e madje pëlqimet, shikimet dhe komentet e të dyja palëve shkrihen së bashku.

Më 20 Tetor një testim tjetër ju jep mundësi organizatave jofitimprurëse të grumbullojnë donacione. /PCWorld Albanian

WWW.GAZETA.MK

Ngjarja paraprake

ДИК потрошила 60 тони хартија за изборите, Даштевски и натаму тврди дека машините за отпечатоци работеле скоро беспрекорно

Ngjarja e ardhëshme

Аналитичари: Исходот од локалните избори е изненадувачки, ова е меѓу најслабите резултати на СДСМ

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian