Inspekcioni në aksion për monitorimin e zbatimit të masave anti-COVID në kryeqytet

Inspekcioni Komunal në Prishtinë ka zhvilluar një aksion për të monitoruar se sa po zbatohen e masat anti-COVID tek bizneset në kryeqytet.

Drejtori i Inspekcionit në Prishtinë Adonis Tahiri, ka publikuar disa fotografi ku inspektoret shihen duke i vizituar bizneset e ndryshme.

Postimi në Facebook:

Inspektim i bizneseve lidhur me zbatimin e masave!

Maska

Distancë

Dezinfektues

Image
Ngjarja paraprake

Gjykimi “online” i pamundur pa ndryshime ligjore

Ngjarja e ardhëshme

Ndotja dhe era e keqe “helmojnë” shkupin, qytetarët kërkojnë zgjidhje

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian