Indonezia thotë se humbi kontaktin me nëndetësen e marinës pranë Bali

Indonezia ka nisur përpjekjet e kërkimit për një nëndetëse marine që është zhdukur, thonë zyrtarët.

Sipas mediave të huaja, ajo po merrte pjesë në një stërvitje në ujërat në veri të ishullit të Bali por nuk arriti të transmetonte rezultatet siç pritej.

Shefi ushtarak i vendit i tha agjencisë së lajmeve Reuters se 53 persona ishin në bordin e anijes KRI Nanggala-402.

Zyrtarët u kanë bërë thirrje Australisë dhe Singaporit për të ndihmuar në kërkimin, sipas Reuters.

Sidoqoftë, zyrtarët e mbrojtjes nga të dy vendet nuk kanë komentuar ende.

Raportet e mediave lokale thanë se nëndetësja u mendua të ishte zhdukur në ujërat rreth 60 milje (96 km) larg brigjeve të Bali, të mërkurën herët në mëngjes. 

Ngjarja paraprake

Arabia Saudite dhe Greqia diskutuan për bashkëpunimin pas "marrëveshjes ushtarake"

Ngjarja e ardhëshme

“Kush do t’i fitojë zgjedhjet në Shqipëri” Astrologia bën parashikimin e saj…

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian