India regjistron rekord vdekjesh dhe të infektuarish si pasojë e COVID-19

India ka regjistruar rekord të numrit të vdekjeve si pasojë e koronavirusuit për të dytën ditë me radhë.

Në 24 orët e fundit atje 440 persona kanë ndërruar jetë, ndërkaq tetë mijë e 293 veta janë infektuar me këtë virus, ka njoftuar Ministria e Shëndetësisë.

Edhe numri i vdekjeve edhe ai i të infektuarve janë rekord në këtë vend në periudhën 24 orëshe.

Aktalisht India ka 35 mijë e 738 të vdekur dhe 628 mijë e 780 të infektuar me COVID-19.

Ngjarja paraprake

Grenell kërkon votën e serbëve për Trumpin: Nëse fiton Biden, Ballkani mund të kthehet në status quo

Ngjarja e ardhëshme

Pedagogët: Qeveria nuk u konsultua me ne për mësimin online! Basha: Infrastruktura inegzistente

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian