India identifikon variant të ri të koronavirusit

Ministria e Shëndetësisë e Indisë njoftoi të mërkurën se në këtë shtet është identifikuar një variant i ri i koronavirusit.

“Ndonëse variantet shqetësuese dhe një variant i ri me mutacion të dyfishtë janë gjetur në Indi.

Këto variante nuk janë gjetur në numra të mjaftueshëm për të vendosur lidhje të drejtpërdrejtë ose për ta shpjeguar rritjen e shpejt të rasteve në disa rajone”, thuhet në deklaratën e kësaj ministrie, shkruan Reuters.

India është në mesin e shteteve me më së shumti të prekur nga koronavirusi në tërë botën, bashkë me Shtetet e Bashkuara, Brazilin, Francën dhe Britaninë e Madhe.

Ngjarja paraprake

Si e parashikon pranverën për sa i përket Covid epidemiologu Alimehmeti?

Ngjarja e ardhëshme

“Njëqind dështimet e Ramës”, Basha: Ja shuma që do të paguajnë qytetarët për problematikat në hartimin e kontratave koncesnionare

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian