India dëbon kriptomonedhat

India pritet të shkojë me tutje për ndalimin e përdorimit të kriptomonedhave duke i dëbuar ato plotësisht nga vendi. Në muajin e fundit ka pasur shpresa se qeveria Indiane do të zbuste qëndrimin e ashpër ndaj kriptomonedhave.

Ndalimi do të aplikohet ndaj të gjitha kriptomonedhave me disa përjashtime të cilat lejojnë promovimin e teknologjisë që fshihet pas tyre.

Vlera e kriptomonedhave ra menjëherë pas lajmit. Bitcoin ra me 13% në bursat Indiane ndërsa Shiba Inu dhe Dodge Coin humbën 15%.

Banka Qendrore e vendit të dytë më të madh në botë për nga popullsia po mban një qëndrim konservator ndaj kriptomonedhave. Në Mars të 2020-ës gjykata e lartë Indiane rrëzoi një vendim të Bankës Qendrore për dëbimin e transaksioneve në kriptomonedha. /PCWorld Albanian

WWW.GAZETA.MK

Ngjarja paraprake

“Nuk më pëlqen energjia e saj”- Fifi ‘acarohet’ nga Einxhel Shkira! Ja cfarë i thotë këngëtarja Donaldit

Ngjarja e ardhëshme

Сарафов: Загинатите починале како последица на задушување од пожарот

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian