Incidenti te sheshi Skënderbeu, sqarohet Prokuroria Publike

Organi akuzës sot ka sqaruar opinionin mbi procedurën penale ndaj një të dyshuari i cili më 6 korrik gjatë incidentit tek sheshi Skënderbeu përdori armë.
Në kumtesën e prokurorisë thuhet se pas ekspertizës balistike është konstatuar se personi në fjalë nuk ka përdorur armë zjarri, por armë alarmuese (sinjalizues) e llojit “EKOL Aras Magnum” e cila nuk mund të shkrep plumba.
Gjykata i ka caktuar masat e kujdesit duke e obliguar me paraqitje dhe duke i caktuar masën e arrestit shtëpiak.
Alsat sqaron opinionin se nga burime brenda Prokurorisë Publike mësojmë se nuk bëhet fjalë për të dyshuarin Jusuf Enuzi-Koka, por për të dyshuar tjetë i cili është gjiruar nga kamerat mediatike duke shkrepur njëher në ajër me armë sinjalizuese.
Ndaj të dyshuarit Enuzi-Koka procedohet penalisht për nxitje të rrezikimit të përgjithshëm dhe i njëjti ndodhet në paraburgim

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Çmimet e larta, Vasili ‘godet’ Ramën: Ulni taksat dhe tatimet, po falimentoni turizmin

Story i radhës

Ikja nga atdheu mallkim historik i një populli!…

Të fundit nga