Incident në Kuvend: Deputetët e “Levicës” sulmojnë Zv/Kryetarin e Parlamentit!

Dy deputetë të së “Majtës” kanë demoluar foltoren e Kuvendit të Maqedonisë së Veriut.

Të dy deputetët kanë marrë letrat dhe kanë hedhur nënkryetarit të Kuvendit, ndërsa kanë demoluar edhe pjesë elektronike.

Pas këtyre ngjarjeve nënkryetari i Kuvendi caktoi 30 minuta pauzë.

Story i mëparshëm

VMRO: Incidenti në Kuvend është i orkestruar nga Apasiev, LSDM dhe BDI

Story i radhës

Taravari: Në Ditën ndërkombëtare të fëmijëve, kujtojmë disa nga të drejtat themelore të më të dashurve tanë

Të fundit nga