Imeri: Gjimnazi i Dibrës prej nesër me mësim onlajn

Dibër, 4 tetor 2020 (MIA) – Procesi i mësimdhënies në Shkollën e Mesme “28 Nëntori”, si dhe në shumicën e institucioneve arsimore, do të zhvillohet onlajn nga e hëna, duke respektuar në mënyrë rigoroze të gjitha protokollet dhe kriteret e vendosura nga autoritetet kompetente për këtë mënyrë të mësimdhënies, deklaroi për MIA-n drejtori i gjimnazit Ramadan Imeri.

Shfaqi shpresë që të gjithë me mirëkuptim të plotë,  ndërgjegjshëm dhe me angazhim maksimal do të jenë në shërbim të edukimit dhe arsimit të nxënësve.

Këtë vendim, thotë ai, e kanë sjellë pas një serie konsultimesh dhe vlerësimesh se shëndeti është mbi të gjitha.

Të enjten, 584 studentë nga kjo shkollë e mesme bojkotuan mësimet, dhe të premten mbajtën protestë, e cila u njoftua se me kërkesë të këshillit të prindërve dhe vetë nxënësve, si dhe përmbushjen e të gjitha protokolleve të kërkuara, u mor vendim për të që mësimi të hënën të fillojë me praninë fizike. vt/sn/

Ngjarja paraprake

Pa ujë shfrytëzuesit e rrugës “11 Tetori” në Shkup

Ngjarja e ardhëshme

Koeman e paralajmëroi, Barcelona ofertë zyrtare për mbrojtësin e Guardiolës

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian